Sme rodina, ktorá sa už desiatky rokov stará o domáce zvieratká.

Prichýlili a umiestnili sme už mnohých túlavých psíkov. Taktiež sa  aktívne zapájame do  rôznych aktivít neziskových organizácii, ktoré pomáhajú chorým a opusteným zvieratkám. Láska ku domácim miláčikom sa u nás dedí z generácie na generáciu. Ku každému zvieratku sme si vytvorili veľmi silný citový vzťah a považujeme ich za členov našej rodiny.

Prečo práve Dúhový most? Inšpirovali sme sa povesťou o Dúhovom moste:

Povesť o Dúhovom moste

Na nebesiach je miesto, ktorému sa hovorí Dúhový most. Keď umrie zviera, zvlášť také, ktoré bolo niekomu blízke, odchádza za tento Dúhový most.

Pre našich milých kamarátov tam sú lúky a kopce, kde môžu behať a spoločne sa hrať. Je tam veľa jedla, vody, slnečného svitu a naši priatelia sú v teple a pohodlí. Všetky choré a staré zvieratá sú znova zdravé a pri sile, kto bol zranený je opäť silný a zdravý tak ako si ho v našich snoch pamätáme z minulých dní a už minulých časov.

Zvieratá sú šťastné a spokojné až na jednu maličkosť: všetky postrádajú niekoho veľmi zvláštneho, niekoho koho opustili. Hrajú sa a behajú spolu, ale príde deň kedy sa jedno náhle zastaví a hľadí do diaľky. Jeho jasné oči pátravo pozorujú, netrpezlivé telo sa začína chvieť. Náhle vybehne zo skupiny zvierat, letí cez zelené lúky, rýchlejšie a rýchlejšie. Až sa nakoniec ty a tvoj kamarát stretnete v nesmiernej radosti.

Dážď šťastných bozkov pokryje tvoju tvár, tvoje ruky opäť hladia milovanú hlavičku, znovu hľadíš do tých prenádherných dôverčivých očí ktoré nadlho zmizli z tvojho života, ale nikdy z tvojho srdca. A cez Dúhový most pôjdete spolu a nikdy sa už nerozídete.

Autor neznámy
Zdroj: Wikipedia